Головна | Реєстрація | Вхід | RSSFriday, 09.12.2022, 08:10


Меню сайту
Категорії розділу
Виховні заходи [331]Результати [139]
Навчання [178]Оздоровлення [69]
Конкурси [9]Вітання [51]
Дружні сайти
Опитування 1
В якій соціальній мережі ви проводите більше часу?
Total of answers: 475
Опитування 2
Яким, на вашу думку, має бути вчитель?
Total of answers: 528

Що таке Манту?

ЩО ТАКЕ ПРОБА МАНТУ?   Проба Манту − (шкірний туберкуліновый тест) основний метод профілактичного обстеження дітей на туберкульоз, імунологічний тест, який показує, чи є в організмі туберкульозна інфекція.

   Проба Манту дозволяє виявити факт інфікування вже через 6-8 тижнів. Туберкулін вводиться в шкіру передпліччя, місце ін'єкції оглядається через 48-72 годин. У загальному випадку, наявність реакції навколо місця уколу означає факт інфікування, причому не лише туберкульозною мікобактерією. Проте тест може бути повністю неінформативним у пацієнтів з глибоким враженням імунної системи, зокрема при Віл-інфекції. Для виявлення активної форми туберкульозу у пацієнтів з позитивною пробою Манту існує декілька методів, проте диференціальна діагностика може бути ускладнена внаслідок того, що туберкульоз може мімікрувати під інші захворювання, зокрема пневмонію, абсцеси легенів, пухлини або грибкові ураження, або поєднуватися з ними.

   Проба Манту − це реакція організму на введення туберкуліну. У місці введення препарату в шкіру виникає специфічне запалення, викликане інфільтрацієй лімфоцитами − специфічними клітинами крові, відповідальними за клітинний імунітет. Якщо організм вже мав шанс «познайомитися» із справжньою мікобактерією туберкульозу, то таких лімфоцитів буде більше, запалення інтенсивніше, а реакція буде «позитивною». Вимірюючи лінійкою діаметр папули (запальної «бляшки» або «гудзичка») можна оцінити напруженість імунітету до туберкульозної палички. Туберкулін не несе в собі туберкульозну паличку, як може здатися з назви. Він містить тільки продукти її життєдіяльності.

  Що може вплинути на пробу Манту?

   Реакція організму на туберкулін є одним з різновидів алергії. Саме тому наявні алергічні захворювання можуть впливати на результат проби Манту − це і харчова або медикаментозна алергія й алергічний дерматит. На результат реакції можуть впливати нещодавно перенесені інфекції, хронічна патологія. Навіть глисти сприяють позитивній реакції Манту.

   Протипоказання до проведення проби Манту є:

   шкірні захворювання;
  гострі та хронічні інфекційні і соматичні захворювання у стадії загострення (проба Манту ставиться через 1 місяць після зникнення усіх клінічних симптомів або відразу після   зняття карантину);
   аллергічні стани;
   епілепсія.
  Не допускається проведення проби в тих колективах, де є карантин по дитячих інфекціях. Проба Манту ставиться через 1 місяць після зникнення усіх клінічних симптомів або відразу після зняття карантину. Імунітет, що виробляється в результаті щеплень, може вплинути на результат проби Манту, тому будь-яке щеплення  і проба Манту не повинні проводитися одночасно в один день.

   Коли необхідно звернутися до фтизіатра?

   Сама по собі позитивна реакція Манту не є 100-відсотковим доказом наявності туберкульозу. Проте є моменти, що свідчать про небезпеку :

   чутливість до туберкуліну з року в рік збільшується по наростаючій;
   різкий "стрибок", при якому ущільнення збільшується на 6 мм; і більше (наприклад, в - минулому році «гудзичок» був розміром 10 мм, а в цьому - 16 мм);
   недавнє перебування в регіоні з підвищеною циркуляцією туберкульозу;
   навіть тимчасовий контакт з хворим з відкритою формою туберкульозу;
   наявність в сім'ї родичів, що хворіли або інфікованих туберкульозом.
   У таких випадках дитини направляють на консультацію до дитячого фтизіатра.
Форма входу
Наші координати
30400, Хмельницька область м.Шепетівка вул.Судилківська,19 телефон/факс: (03840)4-10-05
E-mail: zosh3sh@i.ua
Пошук
Наша кнопка
Гарячі лінії
Цікаві новини
Погода в Шепетівці
Погода
Календар подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Статистика

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

Copyright MyCorp © 2022
Free web hostinguCoz
%