Головна | Реєстрація | Вхід | RSSSunday, 05.02.2023, 22:34


Меню сайту
Категорії розділу
Виховні заходи [331]Результати [141]
Навчання [178]Оздоровлення [70]
Конкурси [9]Вітання [51]
Дружні сайти
Опитування 1
В якій соціальній мережі ви проводите більше часу?
Total of answers: 475
Опитування 2
Яким, на вашу думку, має бути вчитель?
Total of answers: 528

Профілактика стресу

   ПРОФІЛАКТИКА СТРЕСУ

 

   Насамперед, стрес - це природна і навіть корисна складова нашого повсякденного життя, без якої воно було б нудним та нецікавим. Саме стрес піднімає нас ранком, спонукає до роботи, відпочинку та допомагає швидше реагувати в різних ситуаціях. Але щоденна напруга, дефіцит часу, постійна зайнятість на роботі та вдома, відсутність задоволення від виконаної праці, невміння та небажання відпочивати можуть призвести до значних емоційних і фізичних проблем. Саме тому психоемоційний стрес розглядається як фактор, що сприяє розвитку серцево-судинних захворювань - артеріальної гіпертензії та ішемічної хвороби серця.
   В дійсності ж не обставини, а наша реакція на них і є причиною емоційного розладу. Маю погодитися, що у житті потрібно сподіватися на краще, бути готовим до гіршого, вчитися сприймати всі проблеми з певною часткою гумору, здорового глузду. Виходячи з цього, можна розробити загальні рекомендації подолання стресу:
   1.    Пам'ятаймо, що все наше життя складається з дрібниць, не розкидаймося ними.
   2.    Не завжди буває так погано, як того остерігаємося, тому порада: не треба гаяти часу на думки про погане, відкидайте їх.
   3.     Прагніть любити себе сьогодні більше, ніж до цього часу, думайте про добре, що було у вашому житті, і витісніть похмуре.
   4.    Якщо ви потрапили у складну ситуацію, розкажіть про це тим, кому довіряєте. Можливо, вони допоможуть розв'язати проблеми. Проблема завжди має вирішення, важливо його шукати, не опускати рук.
   5.     Допомагайте іншим. Вирішення проблем інших подарує вам досвід для вашого життя. Уважно поставтеся до власних очікувань. Можливо, доцільно було б знизити свої    власні потреби, зробити їх реальними, щоб не розчаровуватися.
   6.    Уміло відокремлюйте факти від внутрішніх переконань.

   7.     Зупиніться в роздумах над проблемою, по-новому подивіться на світ. У житті значно більше цінностей, ніж вирішення цієї проблеми, відведіть на деякий час від себе стресовість, розв'язання проблеми з'явиться саме собою.
   8.     Зверніть увагу на відпочинок, внаслідок зміни психічного стану можуть з'явитися цікаві думки щодо того, як вийти з ситуації.
   9.     Заховайте своє "Я", як твердять психологи. Для того щоб захистити своє "Я" від стресів, потрібно його заховати у центр, що розташований у районі сонячного сплетіння. Думкою перенесіть його в місце розташування дихального центру, а потім "розмістіть" у сонячне сплетіння і там залишіть на певний час.
   10.     Щоб зняти стрес, важливо замінити свої психологічні роздуми в напрямку власного "хобі". Статистика свідчить, що люди, захоплені цікавою справою, стресостійкі.
   11.     Зняти психологічне напруження можна прогулянкою, мрією, читанням цікавої книги, зміною праці, прослуховуванням музики, спілкуванням з людиною, якій довіряєте.


Підготувала:
практичний психолог ЗОШ №3
Сидорова Н.М.

Форма входу
Наші координати
30400, Хмельницька область м.Шепетівка вул.Судилківська,19 телефон/факс: (03840)4-10-05
E-mail: zosh3sh@i.ua
Пошук
Наша кнопка
Гарячі лінії
Цікаві новини
Погода в Шепетівці
Погода
Календар подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Статистика

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

Copyright MyCorp © 2023
Free web hostinguCoz
%